O wprowadzeniu nowoczesnych narzędzi sprzedaży i zarządzania miejscami postojowymi w centrach biznesowych opowiada Maciej Lukas.

Plac F przy Olivia Business Centre w Gdańsku

Maciej Lukas
Product Manager
Parkanizer Sp. z o.o.

Centrum biznesowe XXI wieku

Olivia Business Centre to jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się hubów biznesowych w Polsce. Siedziby mają tu topowe światowe korporacje, jak Amazon, Bayer, PwC, największe polskie marki, np. Energa, Omida, VTS, dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa, startupy, instytucje i organizacje wsparcia biznesu. Tu działa też jeden z najprężniej rozwijających się coworkingów w Polsce, O4.

Olivia zapewnia najemcom optymalne warunki rozwoju. Doskonale rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują różnorodne czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowej – dostęp do wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji rezydentów pozostają także m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness, notariusz, gimnazjum, przedszkole, punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada blisko 2000 miejsc parkingowych i 500 miejsc rowerowych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące integracji pracowników.

Wyzwanie

Decyzja o wdrożeniu systemu parkingowego w modelu Software as a Service (SaaS) została podjęta w celu zminimalizowania formalności operacyjnych po stronie Klienta i zwiększenia wygody korzystających z parkingów. Dodatkowo poszukiwane było rozwiązanie, które pozwoliłoby efektywnie udostępnić nowotworzony PLAC F jak największej liczbie kierowców.

Użytkownicy, z uwagi na dobrany model, musieli zmienić nieco dotychczasowe przyzwyczajenia dotyczące zakupu oraz autoryzacji wjazdu. Nowe rozwiązanie zyskało uznanie kierowców, którzy dzięki kampanii edukacyjnej Parkanizera oraz intuicyjnej stronie go.parkanizer.com szybko przekonali się do ergonomiczności wdrożenia gwarantującego m.in.: zdalny odczyt tablic rejestracyjnych, wygodny i prosty zakup miejsca postojowego przez internet, online’owy proces fakturowania. Co istotne, prosty interfejs pozwala na dokonanie transakcji w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem smartfona.

System Parkanizer wdrożony został w Olivii w wersji biznes. W ten sposób uzyskano wysoki stopień wirtualizacji procesów, zoptymalizowano organizację Placu F za pomocą sztucznej inteligencji, zapewniając maksymalnej liczbie kierowców wygodne korzystanie z parkingu.

Efekty wdrożenia usługi Parkanizer po 6 miesiącach

+22% kierowców

O tyle więcej osób może korzystać z Placu F dzięki zastosowaniu Parkanizera zamiast tradycyjnej organizacji parkingu

88% polecających

Taki odsetek kierowców poleciłoby parkowanie z Parkanizerem bliskiemu znajomemu

Wygodny zakup

Średnio tak wysoko kierowcy oceniają sposób zakupu miejsca przez internet

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta, aby dowiedzieć się jak Parkanizer może pomóc Ci maksymalnie wykorzystać Twój parking.

Marcin Musioł
Business Development Manager

+48 537 500 421 office@parkanizer.com