powrót do strony głównej

Ośmiu na dziesięciu pracowników chciałoby współdzielić firmowe miejsca parkingowe

Parkujemy byle gdzie, byle jak, byle szybko, a i tak wolno. Tracimy mnóstwo czasu i nerwów -Zgodnie z wynikami badań dla 1 na 3 kierowców parkowanie jest jednym ze źródeł stresu związanego z pracą. Do biura przychodzimy już zdenerwowani, a dzień spędzamy często rozkojarzeni, martwiąc się o swój samochód. Postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie, które kładzie temu kres.

Niewykorzystany potencjał

Z naszych analiz prowadzonym na parkingach w biurowcach wynika, że nawet 36% miejsc postojowych pozostaje na nich w ciągu dnia wolnych. To oznacza, że żeby zapewnić pracownikom większy komfort rano, wystarczy tylko efektywniej wykorzystać te miejsca, za które firma już płaci, często niemałe pieniądze. Aplikacja Parkanizer Share sprawia, że pracownicy mogą współdzielić miejsca w nowoczesny sposób.

Obecnie miejsca niewykorzystywane przez osoby, które właśnie zachorowały, wyjechały na urlop lub pojechały na szkolenie, nie są dostępne dla innych z uwagi na brak szybkiego obiegu informacji oraz przestarzałe formy dostępu do parkingu w oparciu o kartę dostępową, Nie pomagają też mało elastyczne polityki zarządzania miejscami parkingowymi stosowane przez firmy.

Nowe możliwości

Tymczasem 8 na 10 pracowników (w tym osoby zarządzające ludźmi) gotowych jest dzielić swoje miejsce, kiedy nie ma ich w pracy, a 45% osób dzielić z kimś miejsce na stałe. Pora, żeby pracodawcy zaczęli nadążać za swoimi pracownikami.

Na przełomie roku opracowaliśmy Parkanizer Share - narzędzie, które pozwala na współdzielenie firmowych miejsc parkingowych, zachowując przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa przekazywania dostępu do przestrzeni parkingowej. Parkanizer Share działa w prosty sposób:

  1. Jeśli pracownik wie, że nie będzie go w biurze, wyznacza dni nieobecności i przekazuje miejsce innej osobie kilkoma kliknięciami.
  2. Pracownik może wybrać osobę, która ma za niego parkować lub pozostawia tę decyzję aplikacji Parkanizer Share. Wybrana osoba natychmiast otrzymuje informację, kiedy może skorzystać z przekazanego miejsca parkingowego.
  3. W porozumieniu z zarządcą nieruchomości montujemy na parkingu urządzenie, które czyni ze smartfona osób upoważnionych do parkowania danego dnia pilot do szlabanu. Nikt już nie musi biegać z kartą dostępową, by przekazać komuś miejsce ;) Urządzenie integruje się z obecnym już systemem kontroli dostępu.

Chciałbyś dowiedzieć się, czy Parkanizer Share sprawdzi się w Twojej firmie? Zapraszamy do kontaktu z Marcinem Musiołem. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu koniecznie odwiedź adres podzielsiemiejscem.pl.

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta, aby dowiedzieć się jak Parkanizer może pomóc Ci maksymalnie wykorzystać Twój parking.

Marcin Musioł
Business Development Manager

+48 537 500 421 mm@parkanizer.com