Case study: Jak prosto zapewnić przewidywalne parkowanie pracownikom bez przepłacania za parking?

Firma Adform wykorzystała Share by Parkanizer, zaoszczędziła już 2100 zł, a niewykorzystywane miejsca zostały udostępnione 270 razy.

Wyzwanie klienta

Polski oddział Adform - firmy dostarczającej oprogramowanie do automatyzacji reklamy o globalnym zasięgu, który zatrudnia około 60 pracowników.

Ponad połowa pracowników deklaruje sporadyczne przyjeżdżanie do pracy samochodem. Dla jednych powodem podróży do pracy autem jest konieczność przemieszczania się w ciągu dnia między spotkaniami u klientów, dla innych – awaria roweru, który wybierają na co dzień jako ekologiczniejszy środek transportu. Jak zatem wszystkim pracownikom w najprostszy sposób zapewnić wygodne i przewidywalne parkowanie przy wykorzystaniu zaledwie kilku miejsc parkingowych?

Jednocześnie rozwiązanie musiało być efektywne, przejrzyste i pozwalać na zarządzanie wszystkimi kwestiami związanymi z firmowym parkingiem w 1 miejscu.

Rozwiązanie

Adform wybrał rozwiązanie Share by Parkanizer, które umożliwia dzielenie się miejscami przez pracowników oraz ustawienie wybranych miejsc postojowych jako miejsc do swobodnej rezerwacji wewnątrz firmy lub możliwość ich rezerwowania dla gości (tzw. spots to take).

Dzięki temu pracownicy dojeżdżający na co dzień innymi środkami transportu mogą w dowolnym momencie sprawdzić dostępność miejsc - aktualną i na najbliższy miesiąc. Zarezerwować któreś dla siebie z wyprzedzeniem i optymalnie dobrać środek transportu w drodze do biura.

Z kolei osoby, które wiedzą, że danego dnia nie będą w biurze, a mają przypisane na stałe miejsce parkingowe, mogą przekazać je koledze lub koleżance z pracy, bo w Adform wszyscy są równi.

Pracownicy Adform, ani ich goście, nie tracą czasu na krążenie w poszukiwaniu miejsca postojowego – a nikt inny nie wie od nich lepiej, że ten czas to pieniądz.

Chciałbyś sprawdzić Share by Parkanizer w swojej firmie?

Dowiedz się jak na podzielsiemiejscem.pl!

Rezultaty korzystania Adform z Share by Parkanizer po 3 miesiącach

2 100 zł

zaoszczędzone, ponieważ firma nie musiała wykupić dodatkowych miejsc parkingowych

270 razy

udostępniono już niewykorzystywane miejsca parkingowe

60 pracowników

korzysta z zaledwie kilku miejsc postojowych, nie marnując czasu na parkowaniu

A dodatkowo

  • pracownikom dużo łatwiej efektywnie planować teraz dobór transportu do biura
  • Office Manager ma przegląd wykorzystania parkingu, a wszyscy pracownicy mają równy dostęp do niego bez konieczności wydawania przez Adform środków na dodatkowe miejsca parkingowe

Gdzie jeszcze sprawdzi się takie rozwiązanie?

W każdej firmie, w której występuje deficyt miejsc parkingowych i ich nieoptymalne wykorzystanie, a w szczególności w firmach

  • z rozbudowanymi działami sprzedaży lub doradztwa
  • w których pracownicy łączą pracę w biurze z pracą zdalną
  • z rozbudowaną flotą służbową, które nie chcą płacić za więcej miejsc postojowych niż to konieczne

Zainteresowany?

Chciałbyś sprawdzić Share by Parkanizer w swojej firmie?

Dowiedz się jak na podzielsiemiejscem.pl!